matura wos

Przygotowanie do matury z wosu 2022

Wiedza o społeczeństwie jest przedmiotem szkolnym, który cieszy się dużą popularnością podczas wyboru na egzaminie maturalnym. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ zdana matura z wosu, otwiera drogę na takie studia jak prawo, socjologia, dziennikarstwo, komunikacja społeczna itp. Daje więc ogromne możliwości wyboru ścieżki zawodowej dla maturzystów. Matura wos wymaga odpowiedniego przygotowania. Po jakie pozycje sięgać, by czuć się pewnie podczas egzaminu?

Przygotowanie i usystematyzowanie wiedzy

Matura wos skupia się przede wszystkim wokół wiedzy o polityce, społeczeństwie. Osoby, które potrafią tworzyć perswazyjne teksty i wyciągać logiczne wniosku z przedstawionych źródeł będą czuły się w tym przypadku jak ryby w wodzie. Aby prawidłowo usystematyzować wiedzę warto jest sięgnąć po “Małe tablice. Wos” Krzysztofa Sikorskiego. Ta pozycja to zbiór pojęć i faktów, które zdecydowanie przydadzą się podczas gruntownego przygotowania do egzaminu. Dodatkowo, można posiłkować się książką Szymona Krawczyka, zatytułowaną “Matura w kieszeni. Wiedza o społeczeństwie”. To kieszonkowe wydanie idealnie sprawdzi się jako powtórzenie najważniejszych elementów przed maturą.

Ćwiczenia i testy

Matura wos wymaga od uczniów nie tylko podejścia teoretycznego, ale również praktycznego. Zobowiązani są oni do tworzenia tekstów i rozwiązywania gotowych zadań o charakterze otwartym. Aby dobrze przygotować się do części praktycznej, dobrze jest sięgnąć po “Matura 2021. Wiedza o społeczeństwie. Testy i arkusze. Zakres rozszerzony”. Książka wydawnictwa Operon zawiera gotowe testy i arkusze maturalne, które pozwolą uczniom poczuć się niemal jak podczas egzaminu z wiedzy o społeczeństwie. Zapoznając się z formułą testów i zadań, uczniowie poczują się znacznie pewniej. Testy zawierają klucz prawidłowych odpowiedzi, istnieje więc możliwość bieżącego sprawdzenie swojej wiedzy i utrwalania prawidłowych odpowiedzi na zadana pytania, podczas egzaminu matura wos.